Demoliční práce v Českých Budějovicích a okolí

Trouchniví na vašem pozemku v Českých Budějovicích nemovitost, proto zvažujete její demolici? Uvažujete nad správným krokem. V případě trouchnivějících a starých nemovitostí se nevyplácí jít do rekonstrukce. Ta by mohla být nejen příliš nákladná, ale především taky zcela zbytečná. Důvodem toho mohou být nekvalitně provedené rozvody elektřiny a plynu, nekvalitní základy nebo nevyhovující rozpoložení místností. Díky demolici vznikne na vašem pozemku prostor, na němž si budete moct postavit kvalitní nemovitost s dobrými základy i rozvody elektřiny. Navíc bude přesně podle představ.

Že jste se rozhodli pro demolici v Českých Budějovicích? Pak pamatujte na jednu věc – demolice se od rekonstrukce liší v jedné věci. Zatímco k rekonstrukci může dojít prakticky kdykoli (vymalovat můžete i bez souhlasu), demolice může započat jenom v případě, že máte požadované dokumenty v rukou. Bez toho to totiž nejde.

Byla nemovitost postavena na základě stavebního povolení?

Samozřejmě mluvíme o nemovitostech, které byly postavěny na základě stavebního povolení. Pokud hovoříme o boudě nebo o jiném objektu, který byl postaven bez stavebního povolení (protože na stavbu daného objektu povolení nebylo vyžadováno), není ani v případě demolice nutný souhlas. Většinou se však demolice týká velkých nemovitostí, které bez povolení nevznikly, tudíž ani v tomto případě nezapomínejte na souhlas stavebního úřadu.

Máte demoliční výměr?

Tímto souhlasem se rozumí demoliční výměr. Jedná se o dokument, který získáte na příslušném stavebním nebo případně na obecním úřadu. Jak již bylo zmíněno, je to pomyslné svolení k tomu, že firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. může začít pracovat.

Ale pozor – demoliční výměr trvá jenom jeden rok. Poté je nutné demoliční výměr prodloužit, což je třeba odůvodnit. Možná si říkáte, že demolici během roku stihnete. Demoliční výměr však budete potřebovat ještě při odstraňování nemovitosti z katastru nemovitostí.